Jestes teraz w: Start Wydarzenia Szkolne Kultura

Dziś jest:

Niedziela
22 października 2017

Imieniny obchodzą:
Filip, Halka, Kordelia, Przybysława, Sewer

Do końca roku zostało
71 dni
Kultura
Warsztaty :Jak możemy chronić się przed rakiem?" PDF Drukuj Email

7 kwietnia 2017r. dziewczęta Publicznego Gimnazjum Nr 4 wraz z Panią E. Ozdobą udały się do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach gdzie zostały przeprowadzone warsztaty z doświadczonymi lekarzami. Udział wzięły nie tylko uczennice klas 3 ale również 2, m.in.: Katarzyna Bidzińska - kl.3d Klaudia Kaczmarzyk- kl.3d Karina Zakrzewska- kl.3f Natalia Przednowek - kl.3f Klaudia Krakowiak- kl.3f Monika Styczeń - kl. 2c Joanna Brodnicka - kl. 1e Małgorzata Wdowczyk - kl. 1e Natalia Choda - kl. 2b Agnieszka Witkowska- kl. 2b

Więcej…
 
Aby język giętki... PDF Drukuj Email

Polszczyzna łączyła w przeszłości i łączy dziś wszystkich Polaków, bez względu na miejsce zamieszkania, wiek, poglądy polityczne i wszelkie inne różnice. Nie ma innego dobra tak powszechnego i tak ważnego dla nas wszystkich jak język ojczysty. Po polsku rozmawiamy, przekazujemy swoje uczucia, uczymy mówić małe dzieci, wyznajemy wiarę, piszemy wiersze..

Więcej…
 
Ogólnopolski Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole PDF Drukuj Email

1 marca to Ogólnopolski Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych- byli to żołnierze Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość - którzy nie uznali oficjalnego końca II Wojny Światowej i podjęli walkę z nowym, sowieckim okupantem. Nie złożyli broni mimo przerażającej ilości sił przeciwnika i jeszcze silniejszej propagandy. To właśnie 1 marca 1951 r. decyzją komunistycznych władz dokonano egzekucji członków zarządu zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, w tym także podpułkownika Łukasza Cieplińskiego pseudonim. „Pług”.

Więcej…
 
Moja ojczyzna to jutro PDF Drukuj Email

Patriotyzm, czyli umiłowanie ojczyzny, to pojęcie nieco niemodne. Mamy czasy pokoju, więc nikt nie wymaga od nas poświęcenia życia dla kraju. Jednak wyraz ojczyzna nie powinien być  pustym, pięknie brzmiącym słowem. O miłości do Polski świadczy umiejętność posługiwania się językiem ojczystym, pamięć o dniach wielkiej chwały naszego kraju, obchodzenie świąt narodowych czy znajomość pieśni patriotycznych.

Więcej…
 
JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE PDF Drukuj Email

W dniu 21.12.2016 r. młodzież naszej szkoły mogła obejrzeć Jasełka o Bożym Narodzeniu, które przy dźwiękach kolęd i pastorałek wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Zostały one przygotowane pod kierunkiem p. G. Gadkowskiej i p. B. Kaptur. „Aktorzy” to koledzy i koleżanki z klas I – III naszego gimnazjum.

Więcej…
 
Klasa 2E wspiera chorego Stasia PDF Drukuj Email

Z przyjemnością informujemy, że wielkim sukcesem zakończyła się akcja charytatywna zorganizowana przez klasę 2E „Rak ma oko na oczy Stasia”. Trzymiesięczny Staś mieszka w Staszowie i dzielnie walczy z nowotworem złośliwym oczu. Aby pomóc Stasiowi uczniowie klasy 2 E zorganizowali akcję sprzedaży ciast, babeczek i tostów, z której cały dochód przeznaczony został na leczenie chłopca.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 15