Jestes teraz w: Start

Dziś jest:

Niedziela
22 października 2017

Imieniny obchodzą:
Filip, Halka, Kordelia, Przybysława, Sewer

Do końca roku zostało
71 dni

W Naszej Galerii

Projekt edukacyjny


Projekt edukacyjny


Wydawnictwo LOGI

Poznaj Najlepszych

Szkoła w Ruchu


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości 

Ankieta

Czy zdarza Ci się ściagać?
 
Konkurs języka angielskiego "The Best English Speaker" PDF Drukuj Email

W dniu 15.06 2016 odbył się w naszej szkole konkurs języka angielskiego The Best English Speaker. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu była pani mgr Ewa Gawłowska - nauczycielka języka angielskiego. Współorganizatorami konkursu byli pani mgr Małgorzata Urbańska - nauczycielka historii oraz pan mgr Janusz Barański - nauczyciel języka angielskiego. W roli konferansjera zadebiutowała Monika Styczeń z klasy Ic.

Więcej…
 
Konkurs historyczny PDF Drukuj Email

W dniu 8 czerwca 2016 roku w PG 3 odbył się konkurs pt. „ Echa rycerskiej obyczajowości” edycja 2016 (rok sienkiewiczowski). Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy 2 c w składzie: Dominik Baran, Agnieszka Mierzejewska i Aleksandra Rakoczy. Uczniowie zmagali się w różnych konkurencjach z dziedziny historii, literatury, muzyki i filmu dotyczących Krzyżaków i średniowiecznego rycerstwa.

Więcej…
 
DO Rabki Zdroju! DO Zakopanego! PDF Drukuj Email

Uczestnicy tej wycieczki z klas 2 naszego gimnazjum od dawna odliczali do niej dni. 30 maja o godzinie 7:00 wreszcie wyruszyliśmy w trasę pod opieką pani A. Chodynki, J. Pinakiewicz i M. Urbańskiej. Po kilku planowanych postojach około południa dotarliśmy do Rabki. To małe podgórskie miasteczko powitało nas ciepłem i słońcem. Park rozrywki Rabkoland jest dobrym miejscem na relaks. Ucieszył nas teatr ruchomych figur i  gabinet luster.

Więcej…
 
Wycieczka do Pragi PDF Drukuj Email

18 maja 2016r. wczesnym rankiem klasa 2d wraz z klasą 3b wybrały się na wycieczkę, której głównym celem była znajdująca się w Czechach Praga. Pierwszego dnia według planu około godziny 14.00 dotarliśmy do Jaskini Złota w Kudowie Zdrój, gdzie Pani przewodnik oprowadziła nas po najciekawszych tunelach. Największą atrakcją tego miejsca był przejazd „pomarańczowym pendolino”.

Więcej…
 
Klasa 3B na Dniach Otwrtych PDF Drukuj Email

Dnia 12 maja bieżącego roku, z inicjatywy naszej wychowawczyni – pani Elwiry Maciejko, udaliśmy się na Dni Otwarte Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego im. St. Konarskiego. Biorąc pod uwagę, że kończymy gimnazjum i stoimy przed ważnym wyborem kolejnej, tym razem średniej szkoły, był to naprawdę dobry pomysł.

Więcej…
 
Ogólnopolski Dzień Matematyki w Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Orląt Lwowskich PDF Drukuj Email

22 marca 2016 r. w naszej szkole obchodzono święto królowej nauk.  Dzień wcześniej przygotowano salę teatralną i wybrano trzyosobowe drużyny z każdej klasy, których zadaniem było zmierzyć się z zadaniami zaproponowanymi przez głównego organizatora. Na pierwszej godzinie lekcyjnej zaprosiliśmy  wytypowane zespoły z klas pierwszych. Na początku zostały przedstawione zasady pracy na  konkursie.  Następnie  uruchomiliśmy udostępniony materiał przez organizatora Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve (w postaci prezentacji Microsoft PowerPoint) do przeprowadzenia Turnieju Matematycznego.

Więcej…
 
Żołnierze Wyklęci PDF Drukuj Email

1 marca to ogólnopolski Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Uczniowie Michał Olejek i Jakub Zakrzewski z klasy 3 A przygotowali okolicznościową audycję - pod opieką p. Elwiry Maciejko i p. Dariusza Kaszuby. Aby ją przypomnieć i przybliżyć to najnowsze święto państwowe, prezentujemy kilka informacji. Wyklęci- to żołnierze Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość - którzy nie uznali oficjalnego końca II Wojny Światowej i podjęli walkę z nowym, sowieckim okupantem.

Więcej…
 
Konkurs Matematyczny PANGEA PDF Drukuj Email

Dnia 3 marca 2016r. w naszym gimnazjum odbył się I etap  Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA. Jego organizatorami są Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnia Vistula. W latach 2014-2015 łączna liczba uczniów  biorących udział w tym konkursie wynosiła 495 223. W naszej szkole konkurs PANGEA odbył się już po raz drugi i w tym roku wzięło w nim udział 32 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum.

Więcej…
 
Aby język giętki... PDF Drukuj Email

Od 07 do 11 marca br w naszej szkole trwały obchody XXIV Tygodnia Kultury Języka. Co rok, w celu uświadomienia uczniom jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa język ojczysty, propaguje się kulturę wypowiedzi w różnych sytuacjach życiowych oraz stwarza uczniom możliwości aktywnego uczestnictwa w różnorodnych, ciekawych formach obchodów święta polskiej mowy. Jest to niezwykle potrzebne, gdyż na co dzień chętnie uciekamy się do stosowania skrótów myślowych, zapożyczeń i często niepoprawnych gramatycznie oraz ortograficznie wyrażeń, które zaśmiecają nasz język.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 32