Jestes teraz w: Start

Dziś jest:

Niedziela
22 października 2017

Imieniny obchodzą:
Filip, Halka, Kordelia, Przybysława, Sewer

Do końca roku zostało
71 dni

W Naszej Galerii

Projekt edukacyjny


Projekt edukacyjny


Wydawnictwo LOGI

Poznaj Najlepszych

Szkoła w Ruchu


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Ankieta

Czy zdarza Ci się ściagać?
 
Nasi uczniowie w programie edukacyjnym „Lubella inspiruje i edukuje” PDF Drukuj Email

Gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Orląt Lwowskich w Ostrowcu Świętokrzyskimpod opieką nauczycielekIwony Abramczyk i Justyny Cioch biorą udział w ogólnopolskiej akcji poświęconej znaczeniu produktów zbożowych w codziennej diecie oraz zdrowemu odżywianiu.
Prawidłowe odżywianie jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu konieczna jest zróżnicowana, odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarczy energii do przyswajania wiedzy, wysiłku fizycznego, realizowania pasji, czy spotkań z przyjaciółmi.

Więcej…
 
Wycieczka do Warszawy uczniów PG 4 PDF Drukuj Email

Dzień 18.11.2016 roku na długo zapadnie w pamięci uczestników wycieczki do stolicy. Uczniowie klas 3 D i 3 F pod opieką nauczycielek: Moniki Popek, Alicji Opałki i Elwiry Maciejko przeżyli niezapomniane chwile. Dzięki zaproszeniu posła - pana Andrzeja Kryja udali się na ul. Wiejską, zwiedzili Sejm, mieli okazję poznać historię budynku oraz obejrzeli miejsce pracy posłów i senatorów. Pamiątkowe zdjęcie na sejmowych schodach będzie długo przypominało o niecodziennej przygodzie.

Więcej…
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

11 listopada Polacy świętują odzyskanie swojej niepodległości. Robią to w bardzo różnej formie. Na ulicach miast organizowane są marsze i biegi, a także oficjalne uroczystości z udziałem władz.  W naszej szkole z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na korytarzach i w salach lekcyjnych pojawiły się okolicznościowe gazetki. Wiele z nich dotyczyło najważniejszych postaci i faktów związanych z tym wydarzeniem oraz patronem naszej szkoły - Orlętami Lwowskimi.

Więcej…
 
Spacerkiem po Ostrowcu PDF Drukuj Email

W środę 9 listopada 2016r. klasy 1a i 1c wraz z opiekunami: p. A. Grelewską, p. D. Moskalewicz i p. D. Zwolińskim wybrały się na edukacyjny spacer po Ostrowcu. Na Alei 3-go Maja spotkaliśmy się z przewodnikiem z BWA panem Wojciechem Mazanem, który przekazywał nam informacje z historii naszego miasta i historii architektury.

Więcej…
 
Wizyta uczniów w Domu Pomocy Społecznej PDF Drukuj Email

Dnia 27 października br. młodzież z naszego gimnazjum odwiedziła Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej. Pretekstem do spotkania był obchodzony 1 października Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Podczas spotkania z pensjonariuszami uczniowie klasy 2 e i 3 f pod kierunkiem pań: Aleksandry Osiadły oraz Alicji Jurkowskiej zaprezentowali program artystyczny, śpiewając, recytując wiersze oraz prezentując układy taneczne.

Więcej…
 
Sprzątanie Miejsc Pamięci Narodowej PDF Drukuj Email

W sobotę, 29 października, uczniowie klasy 1F pod opieką p. Dariusza Kaszuby posprzątali  Miejsce Pamięci Narodowej - mogiłę Powstańców Styczniowych na ul. Hubalczyków. W tym miejscu spoczywają szczątki nieznanej liczby Powstańców, poległych i zmarłych z ran po bitwie stoczonej z wojskami rosyjskimi pod Jeziórkiem - Sudołem. Posprzątaliśmy otoczenie pomnika, uprzątnęliśmy wypalone znicze. Zapaliliśmy Im nasze znicze pamięci, układając je w kształcie narodowej flagi.

Więcej…
 
NOCNY MARATON NAUKOWY W PG4 PDF Drukuj Email

W piątek 4 listopada 2016 r. o godz. 19:00 w Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Orląt Lwowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczął się Nocny Maraton Naukowy zorganizowany przez p. Małgorzatę Borowiec, p. Alicję Opałkę i p. Martę Kałużę. W maratonie wzięły udział dwie klasy, jako najstarsza- 3d i najmłodsza- 1e, dyrektor szkoły oraz przedstawiciele rodziców.

Więcej…
 
Wycieczka do Oświęcimia PDF Drukuj Email

W dniu 13 października bieżącego roku, klasa 3D wraz z klasą 3E miały okazję udać się w miejsce wzbudzające w nas wiele emocji i refleksji. Mianowicie było nim muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu, które miało uczniom przybliżyć obraz z życia ludzi przebywających w obozie koncentracyjnym podczas drugiej wojny światowej.

Więcej…
 
Mistrzostwa PG4 w Piłce Halowej Chłopców PDF Drukuj Email

W okresie  od 1-19 października na terenie PG4  przeprowadzono Turniej Piłki  Halowej, do którego  przystąpiło 16 drużyn z klas 1-3. Mecze rozgrywano w dwóch kategoriach: klasy pierwsze - w systemie rozgrywek każdy z każdym oraz klasy drugie i trzecie- metodą losową wyłoniono  dwie grupy po 4 zespoły, które rozegrały mecze każdy z każdym. Mecze eliminacyjne rozgrywane były w soboty: 1 października klasy pierwsze,  8 października klasy drugie i trzecie.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 32