Jestes teraz w: Start

Dziś jest:

Niedziela
22 października 2017

Imieniny obchodzą:
Filip, Halka, Kordelia, Przybysława, Sewer

Do końca roku zostało
71 dni

W Naszej Galerii

Projekt edukacyjny


Projekt edukacyjny


Wydawnictwo LOGI

Poznaj Najlepszych

Szkoła w Ruchu


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Ankieta

Czy zdarza Ci się ściagać?
 
Narty i snowboard PDF Drukuj Email

W PG4 w okresie zimowym lekcje wychowania  fizycznego odbywają się nie tylko na sali, ale również  na stoku w Bałtowie. W dniu 17 i 23 lutego bardzo duża grupa uczniowie   pod opieką nauczycieli  p. Małgorzaty Kościelak, p. Beaty Kwiecień, p. Katarzyny Marynowskiej, p. Małgorzaty  Comber, p. Dariusza Jakubowskiego i pedagoga szkoły  p. Izabeli Kaszuby przebywała na stoku w Bałtowie.

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursu "Orlęta Lwowskie naszym Patronem" PDF Drukuj Email

27 stycznia odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego  konkursu wiedzy o patronie szkoły. Uczestnicy przygotowali swoje prace w formie prezentacji elektronicznej lub plakatu. Organizatorzy konkursu- p. Elwira Maciejko i p. Dariusz Kaszuba wyłonili prace, których autorki zostały wyróżnione dyplomami, nagrodami książkowymi i grami historycznymi, wydanymi przez Instytut Pamięci Narodowej.

Więcej…
 
Klasowy kulig PDF Drukuj Email

W środę przed feriami uczniowie klasy 1 f z opiekunami  - p Dariuszem Kaszubą i p. Martą Kałużą wybrali się na swój  pierwszy kulig w Starej Dębowej Woli. Po zbiórce przed szkołą przejechaliśmy busem na miejsce i od razu ruszyliśmy na górkę, gdzie wykonaliśmy pierwsze zjazdy na workach. Emocji było wiele, choć nie wszyscy od razu zdecydowali się na zjazd bardzo szybkim torem...

Więcej…
 
Halowe Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w lekkiej atletyce PDF Drukuj Email

14 stycznia 2017 r. w Kielcach odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro zawodników. Martyna Matysiak z klasy III e stanęła na najwyższym stopniu podium. Wywalczyła złoty medal w skoku wzwyż w kategorii juniorek młodszych(16-17lat).

Więcej…
 
W góry, w góry miły bracie... PDF Drukuj Email

Uczniowie naszego gimnazjum spędzają czas nie tylko nad książkami, uczą się także wypoczywać na łonie natury. W ramach tej edukacji odbywają się wycieczki do najpiękniejszych miejsc, o których często mowa jest na lekcjach geografii, historii, języka polskiego... Tym razem uczniowie IIIc i IIc wybrali się na dwudniową wycieczkę do Krynicy Górskiej, która odbyła się w dniach 6-7 października 2016 r. Pierwszy dzień uczestnicy wycieczki spędzili  na górskim szlaku, zdobywając Jaworzynę (1114 m n. p. m.).

Więcej…
 
Konkurs matematyczny „Świąteczny Zawrót Głowy” PDF Drukuj Email

Dnia 9 grudnia 2016r.  odbył się szkolny konkurs matematyczny pod nazwą „Świąteczny zawrót głowy”.  Brały w nim udział dwuosobowe drużyny z  klas pierwszych.  Uczniowie mieli do wykonania niestandardowe  zadania. Pierwsze dwa  to świąteczna wykreślanka oraz rebus matematyczny. Kolejnym zadaniem była pantomima – uczniowie losowali przysłowie z liczbą w tle, a następnie musieli je pokazać tak, aby umożliwić drużynie jej odgadnięcie.

Więcej…
 
JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE PDF Drukuj Email

W dniu 21.12.2016 r. młodzież naszej szkoły mogła obejrzeć Jasełka o Bożym Narodzeniu, które przy dźwiękach kolęd i pastorałek wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Zostały one przygotowane pod kierunkiem p. G. Gadkowskiej i p. B. Kaptur. „Aktorzy” to koledzy i koleżanki z klas I – III naszego gimnazjum.

Więcej…
 
Klasa 2E wspiera chorego Stasia PDF Drukuj Email

Z przyjemnością informujemy, że wielkim sukcesem zakończyła się akcja charytatywna zorganizowana przez klasę 2E „Rak ma oko na oczy Stasia”. Trzymiesięczny Staś mieszka w Staszowie i dzielnie walczy z nowotworem złośliwym oczu. Aby pomóc Stasiowi uczniowie klasy 2 E zorganizowali akcję sprzedaży ciast, babeczek i tostów, z której cały dochód przeznaczony został na leczenie chłopca.

Więcej…
 
W naukowym raju PDF Drukuj Email

Wczesnym rankiem 19 listopada uczniowie klasy 2b i 2e    pod opieką pani Anny Głowackiej, Aleksandry Osiadły oraz Jolanty Pinakiewicz wyruszyli na wycieczkę do największego centrum nauki w Polsce i zarazem  jednego z największych w Europie. Humory jak zwykle dopisywały, a miało być jeszcze lepiej. Rzeczywiście gmach Centrum Nauki Kopernik w Warszawiez zrobił wrażenie. Jego wnętrze to 6 olbrzymich galerii usytuowanych na 2 poziomach z niezliczoną ilością eksponatów chyba ze wszystkich dziedzin nauki.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 32