Jestes teraz w: Start

Dziś jest:

Niedziela
22 października 2017

Imieniny obchodzą:
Filip, Halka, Kordelia, Przybysława, Sewer

Do końca roku zostało
71 dni

W Naszej Galerii

Projekt edukacyjny


Projekt edukacyjny


Wydawnictwo LOGI

Poznaj Najlepszych

Szkoła w Ruchu


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Ankieta

Czy zdarza Ci się ściagać?
 
Brawo Natalia! PDF Drukuj Email

I Międzyszkolny Konkurs Kulturowo - Językowy z języka angielskiego dla uczniów klas gimnazjalnych powiatu ostrowieckiego odbył się 3 kwietnia w Katolickim Gimnazjum w Denkowie. W skład reprezentacji naszego gimnazjum weszły Natalia Domańska z kl 3F, Natalia Lewicka z kl 2B, Agnieszka Mierzejewska z kl. 3C oraz Oliwia Ozdoba i Wiktoria Strzelczyk z kl 3D pod opieka p. Dariusza Kaszuby.

Więcej…
 
Orlen Warsaw Games 2017 PDF Drukuj Email

22 kwietnia 2017 r. w Warszawie na stadionie Agrykoli odbyły się zawody Orlen Warsaw Games dla dzieci i młodzieży z całej Polski, w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W zawodach startowały drużyny 16 województw. Województwo świętokrzyskie reprezentowało min. siedmioro zawodników z Ostrowca Św.

Więcej…
 
Ogólnopolski Dzień Matematyki w Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Orląt Lwowskich PDF Drukuj Email

10 marca 2017 r. w naszej szkole obchodzono święto królowej nauk.  Dzień wcześniej przygotowano salę teatralną i wybrano trzyosobowe drużyny z każdej klasy, których zadaniem było zmierzyć się z zadaniami zaproponowanymi przez głównego organizatora. Na pierwszej godzinie lekcyjnej zaprosiliśmy  wytypowane zespoły z klas trzecich. Na początku zostały przedstawione zasady pracy na  konkursie.  Następnie  uruchomiliśmy udostępniony materiał przez organizatora Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve (w postaci prezentacji Microsoft PowerPoint) do przeprowadzenia Turnieju Matematycznego.

Więcej…
 
21 marca- Pierwszy Dzień Wiosny na sportowo! PDF Drukuj Email

W dniu wagarowicza tj .21 marca w naszej szkole odbyła się impreza  w czasie której  wspólnie bawili się uczniowie i nauczyciele obserwując zmagania o tytuł ‘’Najsilniejszego ucznia PG4”. Szkolni siłacze licznie stawili się z samego rana na hali sportowej by rywalizować  między sobą w  konkurencjach sportowych. Po wspólnej rozgrzewce przystąpili  „do walki” a zagrzewała ich licznie zgromadzona publiczność i głośny doping kolegów i koleżanek.

Więcej…
 
Aby język giętki... PDF Drukuj Email

Polszczyzna łączyła w przeszłości i łączy dziś wszystkich Polaków, bez względu na miejsce zamieszkania, wiek, poglądy polityczne i wszelkie inne różnice. Nie ma innego dobra tak powszechnego i tak ważnego dla nas wszystkich jak język ojczysty. Po polsku rozmawiamy, przekazujemy swoje uczucia, uczymy mówić małe dzieci, wyznajemy wiarę, piszemy wiersze..

Więcej…
 
Ogólnopolski Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole PDF Drukuj Email

1 marca to Ogólnopolski Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych- byli to żołnierze Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość - którzy nie uznali oficjalnego końca II Wojny Światowej i podjęli walkę z nowym, sowieckim okupantem. Nie złożyli broni mimo przerażającej ilości sił przeciwnika i jeszcze silniejszej propagandy. To właśnie 1 marca 1951 r. decyzją komunistycznych władz dokonano egzekucji członków zarządu zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, w tym także podpułkownika Łukasza Cieplińskiego pseudonim. „Pług”.

Więcej…
 
Moja ojczyzna to jutro PDF Drukuj Email

Patriotyzm, czyli umiłowanie ojczyzny, to pojęcie nieco niemodne. Mamy czasy pokoju, więc nikt nie wymaga od nas poświęcenia życia dla kraju. Jednak wyraz ojczyzna nie powinien być  pustym, pięknie brzmiącym słowem. O miłości do Polski świadczy umiejętność posługiwania się językiem ojczystym, pamięć o dniach wielkiej chwały naszego kraju, obchodzenie świąt narodowych czy znajomość pieśni patriotycznych.

Więcej…
 
Mistrzostwa PG nr 4 w sztafetach PDF Drukuj Email

24 lutego 2017 r. w hali sportowej odbyły się zawody klas pierwszych  w biegach sztafetowych 8 x 70 m.  W zawodach wzięły udział klasy: 1a, 1b, 1d, 1e, 1f,  oraz gościnnie 3ab. Po biegach eliminacyjnych na czas (1a - 2:00,  1b -1:42, 1d – 1:45, 1e- 1:51, 1f - 1:59) w finale o III miejsce rywalizowały klasy  Ie w składzie: Joanna Brodnicka, Amelia Kośniewska, Wiktoria Sadło, Karolina Skowron, Bartłomiej Bracha, Patryk Iwan, Wiktor Łącki, Łukasz Mroczek  z If,  którą reprezentowali Wiktoria Bocian, Żaneta Frejlich, Natalia Nowak, Martyna Spychaj, Jakub Kalinowski, Dominik Mysior, Patryk Niewójt, Norbert Siewierski.

Więcej…
 
VII edycja Ostrowieckiego Konkursu Matematycznego "Rachmistrz" PDF Drukuj Email

W dniu 27 lutego 2017 r., uczniowie klas szóstych szkół podstawowych zmagali się z zadaniami matematycznymi podczas VII edycji Ostrowieckiego Konkursu Matematycznego ,,Rachmistrz”.  Eliminacje finałowe odbyły się w ZSP nr 2, Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Orląt Lwowskich.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 32